تعمیر برد الکترونیکی پکیج – آسان پکیج – تماس با 09105254154

تعمیر برد الکترونیکی پکیج – آسان پکیج – تماس با09370676951

تعمیر برد الکترونیکی پکیج یک کار اصولی و فنی است. برخی از افراد تنها با داشتن دانش کمی از الکترونیک اقدام به تعمیر این برد ها می کنند و در بیشتر مواقع هم برد را به صورت کامل خراب می کنند. برد الکترونیکی پکیج که با نام برد پکیج نیز شناخته می شود یکی از قسمت های مهم پکیج ها است که اگر درست کار نکند می تواند عملکرد پکیج را به صورت کامل مختل کند. قبل از اینکه در خصوص تعمیر این بردها با شما صحبت کنیم بهتر است کمی با ماهیت برد های الکترونیکی که در پکیج ها استفاده می شود آشنا شویم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

برد الکترونیکی چیست؟

برد الکترونیکی قطعه ای است به عنوان پایه و نگهدارنده که در وسایل الکترونیکی از آن استفاده می شود. در پکیج ها نیز برای کنترل سنسور های دما و اکسیژن و اجرا فرامین های خودکار از برد های پیشرفته الکترونیکی استفاده می شود. اصولا برد های الکترونیکی را مغز پکیج می نامند؛ زیرا با از کار افتادن، خراب شدن و یا درست کار نکردن آن دستور های پکیج اجرا نمی شود و قطعه ها فرمان درستی را دریافت نمی کنند. در واقع با از کار افتادن برد بقیه قسمت های پکیج نیز از کار می افتند.

تعمیر برد الکترونیکی پکیج – آسان پکیج – تماس با09370676951

وظیفه برد در پکیج ها چیست ؟

به طور کلی می توان گفت که برد پکیج دیواری وظیفه دریافت پیام و دستورهای دریافتی را که از طرف سنسور فشار می رسد را دارد و باید این پیام ها را به موقع و دقیق به پمپ مدار گرم کننده و شیر موتوری برساند در حالت کلی دلایل مختلفی برای خراب شدن این برد ها وجود دارد، به عنوان مثال رطوبت، قطعی برق مداوم، شوک الکتریکی، نبود محافظ و ده ها دلیلی دیگر که باعث می شوند این برد ها خراب شوند.

انواع برد های الکترونیکی در پکیج ها

برد های الکترونیکی در پکیج ها را می توان به دو گروه تقسیم بندی کرد:

برد کنترل جرقه زن

این برد در داخل قسمت محفظه ای برد پکیج دیواری قرار گرفته است. در برخی از پکیج ها این برد روی برد اصلی قرار می گیرد. وظیفه ای که این قسمت بر عهده دارد نظارت بر اجرای فرایند جرقه زنی و همچنین کنترل شعله است. این برد برای انجام کار جرقه زنی به یک ترانس جرقه زن متصل شده است. ترانس جرقه زن از یک ولتاژ بالا برای ایجاد جرقه در پکیج استفاده می کند.

برد کنترل اصلی

برد کنترل اصلی پکیج داخل جعبه ای که محفظه برد نام دارد قرار گرفته است. در برخی از پکیج ها این برد در زیر یا عقب صفحه کنترل قرار می گیرد. این برد پکیج دیواری به این دلیل برد کنترل اصلی است که با همه بخش ها و قسمت های الکترونیکی پکیج در ارتباط است.

چه عواملی موجب خرابی برد پکیج دیواری می شوند؟

حال که به خوبی با برد های پکیج دیواری آشنا شدید بهتر است در خص خرابی و تعمیر برد پکیج نیز اطلاعات مناسبی را کسب کنید. خرابی برد پکیج دیواری اولین چیزی است که در زمان تعمیر پکیج به ذهن تعمیرکاران بی مهارت و غیر مجاز می رسد. در واقع نمی توان همه خرابی های پکیج را مربوط به برد آن دانست.

البته در پکیج های مدرن امروزی که به صفحه نمایشگر مجهز هستند، مانند پکیج بوتان، پکیج ایران رادیاتور، پکیج اخگر و غیره، کد های خطا وجود دارد. در صورتی که در عملکرد پکیج مشکلی وجود داشته باشد در صفحه نمایشگر کد خطای مربوطه نمایش داده شده و تعمیر کار با مشاهده کد متوجه می شود که کدام بخش یا بخش های پکیج نیاز بع تعمیر دارند.


نکته مهم

هر کدام از مدل ها و برند های پکیج، کد خطای متفاوتی دارند که با توجه به آن می توان مشکل پکیج را شناسایی کرد. حتی اگر از حروف و اعداد مشابه هم استفاده شود به این معنی نیست که یک کد مختص یک خطا در تمامی پکیج ها باشد. پس در صورت مشاهده کد های خطا باید سریعا با مرکز تعمیر پکیج و کولر گازی معتبر و متخصص تماس بگیرید.


عوامل موثر در خراب شدن برد الکترونیکی پکیج

یک سری از عوامل سبب خراب شدن زودتر برد پکیج دیواری می شوند. در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • قدیمی بودن برد و وجود گرد و خاک روی برد: اصلی ترین و مهمترین دلیل خراب شدن برد قدیمی بودن آن و گرفتن گرد و خاک است. گرد و خاکی که روی سطح برد می نشیند در گاهی از موارد باعث وصل شدن دو قطعه به هم و در نهایت موجب اتصال کوتاه و درست کار نکردن برد و خراب شدن آن می شود.
 • نشت آب و نفوذ رطوبت روی برد های پکیج: در گاهی موارد آب از پکیج خارج می شود و وارد محفظه برد می شود که به مرور زمان باعث ایجاد رسوب روی سطح برد می شود و همین امر موجب خراب شدن برد می شود.
 • گذر زمان و سپری شدن طول عمر قطعه های الکترونیکی: قطعه های الکترونیکی معمولا عمرشان با گذشت زمان کم می شود؛ مثلا عمر یک خازن 1000 ساعت است و بعد از این زمان باد میکند و دیگر قابل استفاده نیست.
 • نوسان برق در ورودی ساختمان و یا شوک الکتریکی به برق دستگاه: نوسان در برق ورودی ساختمان به دلایل مختلف باعث آسیب رساندن به برد شده و باعث سوختن آن میشود. برای جلوگیری از این مشکل استفاده از محافظ برق برای برق پکیج دیواری پیشنهاد می شود.

نشانه خراب بودن برد پکیج دیواری در هنگام استفاده اولیه

نشانه خراب بودن برد پکیج دیواری در هنگام استفاده اولیه


نشانه خراب بودن برد پکیج دیواری در هنگام استفاده اولیه

برد از آنجا که مانند هسته مرکزی و مغز پکیج می باشد اگر ایرادی در کارکرد پکیج و یا یکی از قطعه های آن به وجود بیاید در نهایت به درست کار نکردن برد پکیج می رسد. این عیب ها و خرابی ها نشانه های متفاوتی دارند. هر گونه مشکل و ایراد در پکیج و غیر طبیعی بودن کارکرد آن اگر با تعمیرات اولیه درست نشود منجر به تعمیر برد می شود. البته باید هنگام شروع استفاده از پکیج های نو، باید فرآیند سرویس و تنظیم اولیه آن را دست افراد ماهر بسپاریم تا مشکلات احتمالی به شدت کاهش پیدا کنند.

در انواع پکیج ها ممکن است در هنگام شروع با پیغام های خطایی زیر مواجه شوید:

 • پیغام خطای (00)
 • پیغام خطای (E29)
 • پیغام خطای (E51)
 • پیغام خطای (E99)
 • پیغام خطای (40.30)
 • پیغام خطای (E30)
 • پیغام خطای (E8)
 • پیغام خطای (EC)

همچنین در برخی مدل ها که از چراغ استفاده می شود ممکن است، چراغ اخطار به صورت قرمز ثابت یا چشمک‌ زن باشد. برای حل این خطا ها می توانید با شماره تماس های درج شده در سایت آسان پکیج تماس گرفته و از راهنمایی و مشاوره های ما استفاده نمایید. به این نکته توجه کنید که هر پکیج کد خطای مختص به خود را دارد.


شما می‌توانید با تماس با مجموعه آسان پکیج در سریع ترین زمان نسبت به تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض برد دستگاه خود اقدام نمایید. همچنین مجموعه آسان پکیج آماده مشاوره رایگان در زمینه راه اندازی پکیج (توسط شما) فقط با یک تماس است.


روش های تعمیر برد الکترونیک پکیج

حال به بخش مهم این مقاله می رسیم. بخش تعمیر برد الکترونیکی پکیج، در حالت کلی برای تعمیر برد پکیج دو راه حل داریم.

 1. اول آنکه به تعمیر کار ماهر و متخصص مراجعه کنیم تا پس از اطلاع از خرابی آن برد را درست و تعمیر کند و دوباره بتوانیم از آن استفاده کنیم.
 2. دوم انکه ممکن است برد امکان درست شدن نداشته باشد، پس بهترین و مطمئن ترین راه این است که آن را تعویض کنیم و برد جدیدی جایگزین کنیم.

نکته مهم

می توانید از برد های دست دوم که قابل استفاده اند نیز استفاده کنید با این حال این برد ها هیچ گونه تضمین عملکردی ندارند. حتی برخی از شرکت های تولید کننده پکیج اعلام کرده اند که در صورت استفاده از برد های دسته دوم و غیر مجاز ممکن است به دستگاه شما آسیب های جدی وارد شود.

تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور

با توجه به گستردگی استفاده از این مدل پکیج ها برای آشنایی شما و همچنین افزایش تجربه و دانش شما از برد های پکیج، بخشی از فرآیند تعمیر این برد ها را به شما آموزش میدهیم. پکیج ایران رادیاتور هم مانند کلیه پکیج های جدید دارای برد الکترونیکی هستند. گرچه قطعات موجود بر روی برد های الکترونیک پکیج ممکن است به علت کارکرد زیاد و یا نوسان برق دچار اختلال و خرابی شود، اما می توانید برای حل این مشکل یک برد جدید از نمایندگی های مجاز پکیج ایران رادیاتور دریافت نمایید و با برای تعمیر آن به یک تعمیرکار متخصص مراجعه نمایید.

نکته مهم

در مجموعه آسان پکیج فروش مستقیم برد الکترونیک پکیج ایران رادیاتور سری E, M, B و همچنین تعمیر آن به صورت حرفه ای انجام می شود.


تعمیر برد الکترونیکی پکیج بوتان

برد الکترونیکی پکیج بوتان در مجموعه آسان پکیج تعمیر و تعویض می شود. قبل از هرچیز باید به این نکته واقف باشید که برد پکیج بوتان دارای مدل های مختلفی می باشد، مانند برد پارما، کالداونزیا، پرلا پرو و غیره، برد های استفاده شده در این پکیج ها ممکن است بسیار شبیه به هم هستند. با این حال ممکن است خطاهای رخ داده و روش های رفع آنها با هم تفاوت داشته باشد.


قیمت برد الکترونیکی پکیج ها

با توجه به اهمیت برد ها در پکیج ها می توان فهمید که قیمت برد الکترونیکی پکیج ها ممکن است بسیار بالا باشد. در صورتی که اینگونه نیست. برد های استفاده شده در پکیج ها ممکن است نسبت به مدل پکیج در بازه های قیمتی مختلفی قرار بگیرند با این حال قیمت آنها نسبت به قیمت نهایی پکیج بسیار ارزان تر و پایین تر است.

در صورتی که نسبت به قیمت برد الکترونیکی پکیج خود نیاز به مشاوره و استعلام قیمت هستید می توانید به راحتی با شماره های درج شده در سایت آسان پکیج تماس بگیرید. مشاوران ما در این مجموعه به راحتی قیمت روز بردهای الکترونیکی پکیج ها در مدلهای مختلف را در اختیار شما قرار می دهند.

نکته مهم در خصوص قیمت برد ها

قیمت برد الکترونیکی پکیج مربوط به خرید برد کامل است. در صورتی که برد تعمیر شود هزینه تعمیر از مشتری گرفته می شود که ممکن است به مراتب از قیمت نهایی برد کمتر باشد. قبل از خرید برد کامل بهتر است در خصوص قابل تعمیر بودن آن اطلاعات لازم را کسب کنید.

قیمت برد پکیج بر اساس مدل پکیج، برند ها و حتی نوع برد ممکن است تغییر کند. برای دریافت قیمت برد پکیج می توانید با مشاوران و کارشناسان مجموعه آسان پکیج در تماس باشید. قیمت برد پکیج اعلام شده در این مجموعه بر اساس قیمت اعلامی نمایندگی های رسمی است که مناسب ترین قیمت بازار است.

تعمیر پکیج و کولر گازی به صورت حرفه‌ای

مجموعه آسان پکیج به صورت تخصصی در زمینه تعمیر پکیج و کولر گازی فعالیت می‌کند. ما به عنوان یک مجموعه پیشرو متعهد هستیم که بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهیم. به همین دلیل تیم ما متشکل از بهترین و مجرب‌ترین تکنسین‌ها است. همچنین ما بالاترین سطح کیفیت در وسایل و لوازم جانبی را ارائه می‌دهیم تا بتوانیم رضایت 100 درصد مشتریان خود را جلب کنیم. طیف بالای خدمت در شهرهای مختلف تهران، لواسان، پرند، پردیس، اسلامشهر با بیش از 1000 مشتری نشان دهنده کیفیت بالای کار ما است.

مجموعه آسان پکیج به عنوان یک مجموعه تخصصی در زمینه تعمیر و نصب انواع سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی خانگی و تجاری شناخته می‌شود. خدمات این مجموعه شامل نصب و راه‌اندازی، تعمیر، سرویس و خدمات پس از فروش انواع پکیج و کولر گازی است.

تعمیر پکیج و کولر گازی - آسان پکیج

خدمات ارائه شده مجموعه آسان پکیج در شهرهای مختلف

با توجه به نیاز مبرم مشتریان به انجام خدمات در محل، خدمات ارائه شده توسط مجموعه آسان پکیج در شهرهای مختلف استان تهران و شهرهای همجوار به راحتی انجام می‌شود. فرقی نمی‌کند که شما در تهران باشید یا در پردیس یا لواسان تنها کافی است که با مجموعه آسان پکیج تماس گرفته و مشکل خود را با ما مطرح کنید. کارشناسان و تکنسین‌های فنی این مجموعه در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل را برطرف کرده و راه‌حل‌های جامعی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

تعمیر پکیج در اسلامشهر

فرآیند تعمیر پکیج در اسلامشهر با استفاده از متخصصان و تعمیرکاران حرفه‌ای انجام خواهد شد. شما می‌توانید به راحتی تنها با یک تماس از خدمات و سرویس‌های ما بهره‌مند شوید. ما در زمینه تعمیر و سرویس سیستم‌های خنک کننده و سیستم‌های گرمایشی منازل، ادارات، مجتمع‌های آموزشی و تجاری و غیره، تخصص لازم را داریم.


تعمیر پکیج در تهران

فرقی نمی‌کند در کدام یک از مناطق تهران باشید، شما می‌توانید به راحتی با شماره تلفن‌های درج شده در سایت برای تعمیر پکیج در تهران تماس گرفته و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. ما در زمینه تعمیر و سرویس سیستم‌های خنک کننده و سیستم‌های گرمایشی منازل، ادارات، مجتمع‌های آموزشی و تجاری و غیره، تخصص لازم را داریم.


تعمیر پکیج در پرند

تعمیر پکیج در پرند تنها با یک تماس به آسانی امکان‌پذیر است. یکی از ویژگی‌های مجموعه آستان پکیج آشنایی با برندهای مطرح و مورد استفاده در بازار ایران است. تکنسین‌های این مجموعه دوره‌های آموزشی مختلفی را در زمینه تعمیر پکیج و کولر گازی گذرانده‌اند. در نتیجه ما تخصص لازم برای تعمیر و نصب و سروی مدل‌های مختلف را داریم!


تعمیر پکیج در گلستان

فرآیند تعمیر پکیج در گلستان با استفاده از متخصصان و تعمیرکاران حرفه‌ای انجام خواهد شد. شما می‌توانید به راحتی تنها با یک تماس از خدمات و سرویس‌های ما بهره‌مند شوید. علاوه بر نصب و سرویس پکیج، خدمات این مجموعه شامل نصب و راه اندازی انواع بخاری، آبگرمکن، کولر گازی، جوشکاری، تاسیسات و غیره نیز می شود.


تعمیر پکیج در رباط کریم

شما می‌توانید به راحتی با شماره تلفن‌های درج شده در سایت برای تعمیر پکیج در رباط کریم تماس گرفته و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. علاوه بر نصب و سرویس پکیج، خدمات این مجموعه شامل نصب و راه اندازی انواع بخاری، آبگرمکن، کولر گازی، جوشکاری، تاسیسات و غیره نیز می شود.


تعمیر پکیج در نصیر شهر

فرقی نمی‌کند که شما از سیستم‌های یکپارچه در مجتمع‌ها استفاده کنید و یا از سیستم‌های خانگی، فرایند تعمیر پکیج در نصیر شهر در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. علاوه بر نصب و سرویس پکیج، خدمات این مجموعه شامل نصب و راه اندازی انواع بخاری، آبگرمکن، کولر گازی، جوشکاری، تاسیسات و غیره نیز می شود.


تعمیر پکیج در پردیس

فرقی نمی‌کند که شما از سیستم‌های یکپارچه در مجتمع‌ها استفاده کنید و یا از سیستم‌های خانگی، فرایند تعمیر پکیج در پردیس در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. مجموعه آسان پکیج می‌تواند بر اساس نیاز شما و بر اساس ساختار سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی شما بهترین سرویس ممکن را ارائه دهد.


تعمیر پکیج در واوان

یکی دیگر از خدمات مهم ما، تعمیر پکیج در واوان است. در صورتی که شما ساکن این شهرک هستید می توانید به راحتی با این مجموعه تماس گرفته و خدمات تعمیر پکیج و کولر گازی را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید. تکنسین های این مجموعه بهترین خدمات و سرویس را به شما در منزل و یا محل کار ارائه خواهند کرد.


تعمیر پکیج در نسیم شهر

تعمیر پکیج در نسیم شهر تنها با یک تماس به آسانی امکان‌پذیر است. علاوه بر نصب و سرویس پکیج، خدمات این مجموعه شامل نصب و راه اندازی انواع بخاری، آبگرمکن، کولر گازی، جوشکاری، تاسیسات و غیره نیز می شود. تکنسین‌های این مجموعه دوره‌های آموزشی مختلفی را در زمینه تعمیر پکیج و کولر گازی گذرانده‌اند.

آسان پکیج وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق محفوظ است. طراحی، تولید و سئو توسط مجموعه داده کاوان دینا انجام شده است.